חותמות גומי אישית

חותמת גומי

חותמות עם גלגלת תאריכון או מספרון ניתן לשינוי ידני. תאריכונים עם אפשרות להוספת מלל.

 

חותמות גומי

חותמת היא ככל הנראה אחד האביזרים המשמעותיים שמונחים על השולחן במשרד של בתי עסק רבים בימינו. כל בית עסק או חברה יעשו שימוש בחותמת לכל הפחות פעם אחת ביום, על כן, מומלץ שהחותמת תהייה איכותית ונוחה. אחת החותמות היותר שימושיות כיום הינה חותמת גומי, עליה נרחיב במאמר זה.

 

מהי חותמת גומי?

חותמות גומי הן חותמות שימושיות, נוחות שניתן להתנייד איתן לכל מקום. אפשר לעשות בהן שימוש הן לצורך חתימה על מסמך רשמי וחשוב וגם לצרכי קישוט ועיטור. חותמות אלו מורכבות משלושה מרכיבים עיקריים שהם – מטביע, כרית ומתקן. את ה – “מטביע” טובלים בדיו וכך למעשה מחתימים כל מסמך. ה – “כרית” נמצאת בין המטביע למתקן ומספקת חתימה חדה ורהוטה, וה – “מתקן” הינו המרכיב שמסייע לאחיזה של החותמת ומותאם לתמונת החותמת.

האם ניתן להזמין חותמת גומי גם לעסקים גדולים בליגרף?

בהחלט! כיום תוכלו למצוא חותמות גומי במגוון רחב בליגרף. החותמות של ליגרף עשויות מחומרי גלם איכותיים ביותר שמאפשרים חתימה באיכות גבוהה ומוקפדת. כל בעל עסק או מנהל חברה גדולה שנדרש ממנו לחתום מדי יום על כמויות של מסמכי חשבונות, וכל מסמך רשמי שדורש אישור מהימן מטעם החברה או בית העסק, ימצא שימוש בחותמת זו. גם משרדי עורכי דין בהם יש מקרים רבים שנדרשת אסמכתא של העסק למטרות התנעת הליכי הוצאה לפועל וכולי – תידרש חתימה רהוטה, חדה וברורה. על ידי חותמת גומי כאמור לא יהיה כלל מקום לספק או בלבול.

 

חותמת גומי אישית

באתר ליגרף תוכלו גם לעצב את החותמת האישית, כזו שתתאים במיוחד לכל צורך ולטעם האישי שלכם. ניתן יהיה לבחור את הגודל של החותמת, להחליט אם תהייה ממוסגרת, לבחור את הגוון ואת הפונט וכולי. כמו כן, ניתן לעצב את מה שיוטבע על גבי החותמת בצורה חופשית וגם להטביע את הלוגו של החברה או כל פריט עיצובי אחר (כמו תמונה או איור), על גב החותמת.

חותמות גומי בעיצוב אישי אפשריות בכל גודל, בכל פונט, בתוספת לוגו, עיצוב הנראות וכמובן גם בגוונים שונים. ניתן לייצר באופן עצמאי את עיצוב החותמת, להוסיף אף חתימה אישית.

סוגי חותמות גומי

החותמת הפשוטה המסורתית

חותמת זו, דורשת כרית דיו, שבה מניחים את החותמת בכדי למלא אותה בדיו, כדי שתהיה מוכנה לשימוש.

החותמת הזו הזולה מבין כולן. מאידך, היא יוצרת בלאגן, מלכלכת והיא אינה מכוסה לאחר השימוש. היא רב גונית מבחינת כריות הדיו השונות בצבען, איך אינה ברת נשיאה, אלא שימושית במשרד עצמו בלבד.

חותמת עם דיו מוכן

חותמות אלו יוצרות רושם ברור ומובן, למרות שהן מצריכות הפסקה קצרה, בין חתימה לחתימה.

הן אינן זקוקות לשימוש בכרית דיו, שכן ג’ל דיו, מוזן בתוך החותמות עצמן.

קיימים שני סוגי חותמות עם דיו מוכן. האחד, כולל מערכת ג’ל לחתימות נקיות וברורות, המתייבשות במהירות על ניירות מבריקים. השני, כולל מערכת דיו זוהרת UV, המאפשרת הטבעת החתימה, באמצעות טכנולוגיית קצף, המספיקה לאלפי החתמות.

הדיו הינו על בסיס שמן, ולכן עמיד במים.

חותמות עצמאיות

לחותמות אלו, יש פד דיו מובנה בתוכן, הדיו מטעין את עצמו אוטומטית ולכן ניתן לעשות שימוש בהחתמה מהירה ורציפה. בהירות החתימה איננה כשל חותמת הדיו המוכן, אך מעבר לכך, בעזרת גומי אדום, שעושים בו שימוש לחותמות, ניתן להגיע לאיכות החתמות גבוהה.

דיו לחותמת גומי

כמו כל חותמת מקצועית גם בחותמת גומי נצטרף להוסיף בקבוק דיו שיכול גם להגיע בגוונים שונים לפי בחירה בכדי שנוכל יצור את הרושם הנכון בעולם העסקים.

 

תהליך ייצור חותמת הגומי

לאחר שנבחר העיצוב לחותמת הגומי, העתקים רבים של ההחתמה, מועברים לפלטת אלומיניום. הפלטה נשטפת בחומצה, כך שהמתכת נאכלת, ורק העיצוב נשאר בולט. את התבליט מניחים על מצע בקליט. נעשה שימוש בשרף ופלסטיק, המיועדים לתבניות עם עיצובים עדינים, ומכניסים אותם תחת מכבש גומי. החום והלחץ, יוצרים תבנית שלילית ביריעת השרף. מניחים את הגומי על תבנית הבקליט, ועל ידי חימום, יוצרים את העיצוב הסופי, בגומי.

יריעות הגומי נלחצות על יריעות חומר נצמד, בדבק בשני צדדיו. היריעות נחתכות באופן שהעיצוב לא ייפגע, ומצד שני שלא יישארו עודפים, שעלולים להעיב על בהירות החתימה. הצד האחורי, מודבק על עץ מייפל בגודל מיוחד, והעיצוב מודבק ידנית. חתיכת פלסטיק שקופה מודבקת על המייפל, והעיצוב מוטבע עליה. העיצוב עשוי רצועות גומי, עליהן מוטבעים האלמנטים, והן ממוקמות על תושבות מתכת.