חותמות ידניות

חותמת ידנית

בחותמת ידנית (רטרו) ,עם ידית עץ, הגומי נחרטת בטכנולוגיית לייזר. חותמות מתאימות למידות לא סטנדרטיות וגדולות במיוחד ומצריכות כרית דיו בנפרד.

שימושים בחותמות ידניות

חותמות ידניות עדיין משמשות אותנו במגוון תחומים בשימוש אישי ועסקי. למשל, כל בעליו של עסק שיצטרך לבצע הפקדה פיזית של המחאה בבנק, עדיין יהיה מחויב בהחתמת גב ההמחאה בחותמת הרשמית של בית העסק. ישנן לא מעט דוגמאות לשימושים של חותמת ידנית – חשבוניות, קבלות, חוזים, מסמכים רשמיים ועוד שורה ארוכה של תחומים ותפקידים שהדיגיטציה עדיין לא הצליחה למלא אותם, או לחילופין, לא סיפקה חלופה הולמת לצורך (למשל, חותמת ידנית במסמכים של עסקאות נדל”ן).

 

אחד מהשימושים החשובים ביותר שמספקות חותמות ידניות הוא הצורך בהוכחה חותכת ומעל לכל צל של ספק כי מסמך מסוים התקבל או עבר תחת ידיו של ממלא תפקיד זה או אחר בבית העסק או בארגון. במסמכים בהם מתעורר הצורך, ניתן לשלב אף את תאריך קבלת המסמך או החתימה עליו, ובכך להעניק לו תוקף רשמי (וגם משפטי, במידת הצורך). חותמות ידניות אחרות תשאנה את הכיתוב “מאושר”, “התקבל”, “נבדק” על פי הצורך, או, אפילו תכלנה רק את פרטי המחתים את המסמך, תפקידו בארגון ופרטים נוספים, על פי הנדרש בנהלי הארגון.

חותמות ידניות